• Serem Garden

Bahçe mobilyası alırken nelere dikkat edilmeli ?

Dış mekan yaşam alanlarının açıldığı sezonuna girdiğimiz şu günlerde bahçe mobilyaları için araştırmalar yapılmaya başlandı. Bahçelere, balkonlara, teraslara ve verandalara renk katacak, konforlu, fonksiyonel, dayanıklı, kullanışlı, zahmetsiz ve aynı zamanda estetik mobilyaları seçerken dikkat etmeniz gereken şeyler nelerdir?


Yaza yaklaştığımız şu aylar da oldukça rağbet gören bahçe mobilyası ürünlerinin seçiminde nelere dikkat etmemiz gerekli? Seçim yapılırken hangi malzemeler tercih edilmeli bu blog yazımızda bunların üstünde duracağız.


Teak ağacı, sentetik rattan, iroko, ahşap, su sümbülü, doğal rattan ya da alüminyum gibi farklı malzemelerle üretilen birçok ürünün kendine has farklı işlevleri, bakım şekilleri, dayanıklılık süreleri bulunmaktadır.


Bahçe Mobilyanızı seçerken aradığınız özellikler arasında; bakım gerektirmemesini, temizliği kolay, kullanışlı ve hafif olma özelliğini arıyorsanız yani zahmetsiz sadece keyif süreceğiniz tarzsa sizin tarzının. O zaman rattan örgüden yana tercihinizi kullanmanız gereklidir.
Rattan Örgüde Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?


Bahçe Mobilyası denilince genelde ilk akla gelen örgü tarzıdır. Piyasada bir çok fiyat aralığında bulabileceğiniz bu malzemeden üretilmiş bir çok model bulunmaktadır. Peki bu fiyat farkı neden oluşmaktadır?


Öncelikle belirtmek gerekir ki sentetik rattan kalitesi çok önemlidir. Alacağınız düşük kaliteli sentetik ürünler ilk yıllar bi problem yaşatmasa da mevsim geçişlerinde sıkıntılar doğuracaktır. Sıcaktan soğuk veya soğuktan sıcak aylara geçerken özellikle cam balkonda kullanacak iseniz; bu mevsim değişikliklerinde kalitesiz kullanılan malzemelerde sertleşmeden ötürü kopmalar, yırtılmalar ve ciddi deformasyonlar olacaktır. Bir diğer dikkat edilmesi gereken husus alüminyum kalınlığıdır. Piyasa da birebir aynı gözüken fakat rattan kalitesi düşük ve alüminyum kalınlığı çok az modellerde göz yanılgısı oluşturup ilerleyen yıllarda iskeletin eğilmesi ile sonuçlanabilir. Serem Garden ürünleri ciddi AR-GE çalışmaları neticesinde üretilip ve modellerin tamamı hem dışarıda hem de cam balkonlar da test edilerek piyasa sürülen garantili ürünlerdir.


Bir sonra ki blog yazımız da diğer materyallerden oluşan bahçe mobilyası modellerinde nelere dikkat etmeliyiz ona bakacağız.

76 görüntüleme

Size Özel Kampanyalar

Hemen Kayıt Ol Fırsatlardan Önce Sen Haberdar Ol!

Bu bir paragraf. Bu metni değiştirmek veya düzenlemek için tıklayın. Çok kolay.

Merhaba; Değerli Ziyaretçimiz

Size özel hazırlamış olduğumuz günlük, haftalık ve aylık kampanyaları, indirimli ürünleri ve hediye kampanyalarından haberdar olmak için E - Bültenimize kaydolun. Size özel fırsatları kaçırmayın. Diğer sorularınız için aşağıda ki sosyal medya hesaplarımızdan ulaşabilir. Yada Çağrı Merkezimizi arayarak müşteri temsilcisinden detaylı bilgi alabilirsiniz. Keyifli alışverişler dileriz.

icon-secure copy.png

SOSYAL MEDYA

  • YouTube
  • Twitter
  • Facebook
  • Instagram
  • LinkedIn
  • Pinterest
  • Blog

ÇAĞRI MERKEZİ